Jak możesz pomóc

Start / Jak możesz pomóc

Pomagać można na wiele sposobów

Bezdomnych psów i kotów w potrzebie jest mnóstwo, a wielu z nas często zastanawia się, w jaki sposób można im pomóc, i nie zawsze znajduje odpowiedź na to pytanie.

Otóż najwspanialszą formą pomocy jest oczywiście adopcja, jeśli jednak z jakiś powodów nie możesz adoptować zwierzęcia, to są inne sposoby na to, aby pomóc bezdomnym zwierzętom i choć trochę poprawić ich los. Poniżej przedstawiamy kilka.

Wesprzyj schronisko 1,5% podatku

Remonty boksów, ogrzewanie kociarni czy zakup leków dla zwierząt to tylko niektóre rzeczy, na które zostaną przeznaczone te pieniądze.

Fundacja opiekująca się schroniskiem w Milanówku ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisując w formularzu PIT do odpowiedniej rubryki ten oto nr KRS 0000150664, przekazujesz 1,5% swojego podatku na rzecz małych mieszkańców milanowskiego schroniska.

Adoptuj zwierzaka

W polskich schroniskach przebywają tysiące zwierząt. W naszym jest ich niemal sto. Dlatego adopcja to dobra opcja! Pomożemy Ci w wyborze – znajdziemy zwierzaka odpowiedniego do Twojego stylu życia.

Podaruj dom tymczasowy

Pomóż nam jeszcze lepiej przygotować psa do życia w mieście, w mieszkaniu czy z innymi zwierzakami. Dom tymczasowy znacznie zwiększa szanse znalezienia domu na zawsze. Kwestie finansowe opieki tymczasowej będą po naszej stronie.

Adoptuj wirtualnie

Nie możesz adoptować realnie? Zostań opiekunem wirtualnym! Wpłacając na konto fundacji opiekującej się schroniskiem comiesięczną darowiznę, pomagasz m.in. leczyć zwierzaki.

Przekaż dary rzeczowe

Chętnie przyjmiemy:

  • karmę suchą i mokrą z dużą zawartością mięsa. Za każdą karmę będziemy bardzo wdzięczni, ale właśnie wysokomięsna potrzebna jest najbardziej. Przykładowe marki: Dolina Noteci, Animonda GranCarno, Rocco, Rinti, Wiejska Zagroda, Real Nature, Select Gold, Maxi Natural (jest w Biedronce), Purizon, Brit, Acana itp. (dla psów); Leonardo, Catz Finefood, Feringa, Granata Pet, Maxi Natural, Animonda Carny, Mjamjam, Taste of the Wild (dla kotów),
  • karmę specjalistyczną, weterynaryjną, np. typu gastrointestinal, sensitive i hypoallergenic,
  • obroże,
  • szelki typu guard,
  • preparaty przeciwpchelne i przeciwkleszczowe,
  • naturalne gryzaki (żwacze, suszone uszy, tchawice itp.),
  • podkłady higieniczne,
  • zabawki dla psów typu kong, szarpak, zabawki dla kotów: myszki, wędki, poduszeczki.

Taka pomoc jest wielkim darem dla naszych podopiecznych!

Nauczeni przykrym doświadczeniem wiemy, że zdarzają się przypadki, kiedy do schroniska trafiają rzeczy, dla których jedynym właściwym miejscem jest wysypisko śmieci – porwane koce, dziurawe, zardzewiałe garnki lub budy, w których hula wiatr… Apelujemy! Traktujmy bezdomne zwierzęta z godnością.

Chcesz coś przekazać, ale nie masz pewności, czy się przyda? Skontaktuj się z nami! Podpowiemy.

Nie przyjmujemy:

  • odzieży,
  • bielizny,
  • poduszek/kołder z pierza,
  • dywanów,
  • materacy,
  • firan, zasłon i obrusów.

Prosimy nie przywozić do schroniska tego typu rzeczy. Nie znajdują zastosowania dla zwierząt, za to skutecznie zapełniają magazyn oraz narażają schronisko na koszty związane z ich wywozem.

Wesprzyj finansowo

Schronisko w Milanówku z wdzięcznością przyjmie także wszelką, nawet najmniejszą pomoc finansową. Datki prosimy wpłacać na konto fundacji finansującej nasze schronisko:

Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, ul. Podkowińska 2, 01-472 Warszawa

nr konta: 82 1020 1068 0000 1802 0000 1891

Ustaw stały przelew

Wystarczy symboliczne 1 zł. Ta z pozoru niewielka kwota przekazywana regularnie przez wiele osób naprawdę robi różnicę w życiu schroniska.

Zorganizuj zbiórkę

Wśród rodziny, znajomych, w pracy, w szkole, w zaprzyjaźnionym sklepie… Razem możemy więcej!

Inne rodzaje pomocy

Bezdomnym zwierzętom możesz pomóc także w inny sposób. Rozejrzyj się wokół, być może gdzieś blisko Ciebie żyje na ulicy bezdomny pies lub kot, który bardzo potrzebuje Twojej pomocy. On nie jest w stanie nikomu o tym powiedzieć. To Ty musisz to zauważyć, dać mu choćby coś do jedzenia czy trochę wody. Człowiek udomowił sobie zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny, także za te bezdomne. Jeśli Ty mu nie pomożesz, to kto?

Tak naprawdę to pomysłów jest bardzo wiele i tylko od nas, ludzi, zależy, jaki zrobimy z nich użytek i co wspólnie osiągniemy. Czy sytuacja zwierząt bezdomnych w Polsce nadal będzie tak niepokojąca, jak jest obecnie? Czy jednak dzięki wspólnym staraniom i doraźnej pomocy ich smutny los będzie się powoli polepszał? Wszystko zależy od nas i wszystko jest w naszych rękach.