Aktualności

Wieści poadopcyjne :)

Kochani rodzice adopcyjni!

alt

 

Więcej…
 

Nabór do wolontariatu w naszym schronisku

5 września – nabór do wolontariatu w milanowskim schronisku – startujemy o godzinie 9.30.

Spotykamy się przy głównej bramie. Na wstępie opowiemy Wam o tym, na co trzeba zwracać uwagę podczas pobytu na terenie schroniska, jak organizujemy spacery poza schronisko, jakimi zasadami bezpieczeństwa się kierujemy. Opowiemy o tym, co robimy, co należy do naszych obowiązków, o tym, jakimi metodami pracujemy z psami. Następnie podzielimy się na grupy i ruszymy do zwykłych sobotnich zadań. Zależy nam, abyście od razu zobaczyli, na czym polega praca w schronisku i jakie stoją przed Wami wyzwania. Byście mogli sprawdzić swoje predyspozycje do pracy ze zwierzętami, współpracy z wolontariuszami, a także predyspozycje do pracy fizycznej, czyli przede wszystkim spacerów z różnymi psami (czasem bardzo silnymi), sprzątaniu psich boksów, grabieniu itp. Ten dzień ma pomóc w podjęciu decyzji o udziale w wolontariacie.

Z doświadczenia wiemy, że nie każdy nadaje się do tej pracy. Tu potrzebne są duże poczucie odpowiedzialności (za zwierzę, za drugiego człowieka, za swoje działania) oraz odporność psychiczna i fizyczna, a zatem prosimy o podjęcie naprawdę przemyślanej decyzji. Zależy nam na osobach aktywnie i regularnie (!) uczestniczących w wolontariacie, minimum 2 soboty w miesiącu (wolontariat odbywa się wyłącznie w soboty!). Przyjmujemy osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Całus - senior o szczenięcym sercu

alt

Aktualizacja: 2 września 2020 r. Całusek zamieszkał w Podkowie Leśnej. Bardzo dziękujemy za adopcję seniora!

Więcej…
 

Jak przygotować się do adopcji psa

Przypominamy, że w zakładach na naszej stronie znajduje się Poradnik opracowany przez jedną z naszych wolontariuszek. Zachęcamy do pobierania i do lektury :)

Dowiecie się z niego między innymi:

* jak zabezpieczyć psa przed kleszczami

* jak skompletować bezpieczną wyprawkę dla psa

* kiedy i po co udać się do weterynarza

* co zrobić kiedy pies załatwia swoje potrzeby w domu

* jak poradzić sobie z ciągnięciem na smyczy

* jak przyzwyczaić psa do jazdy samochodem

* co zrobić kiedy pies niszczy w domu

* Jak przystosować psa do życia z dziećmi i dzieci do życia z psem

* kiedy i na jakie szkolenie się udać

* listę lektur niezbędna dla każdego psiego opiekuna

… i wiele innych niezbędnych informacji.

Opracowała: Maria Kubiak

A na zdjęciu Kier na swoich pierwszych, poadopcyjnych wakacjach :)

Po adopcji - poradnik do pobrania.

alt

 

Piękny, samotny i nieszczęsliwy, marzy by znów ktoś przy nim był

alt

Aktualizacja: w sobotę 9 maja 2020 r. Misiek wraz ze swoją przyjaciółką Lenką zostały adoptowane! Dziękujemy za tę wspaniałą adopcję i za to, że psiaki nie zostały rozdzielone :) To dla nich wiele znaczy i pewnością dadzą nowej rodzinie mnóstwo radości i miłości i to w podwójnej dawce!

Więcej…
 


Strona 3 z 16