Nasi Przyjaciele

Od początku 2018 roku, na bieżąco publikujemy podziękowania na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/schroniskomilanowek/

rok 2017

Firmie SELECTA HTC, producentowi obroży przeciw kleszczom i innym dotkliwym ektopasożytom. Właścicielka Firmy osobiście dostarczyła do schroniska 100 sztuk obroży.

***

Pracowników Firmy SAP Polska oraz Alior Banku z Warszawy za odwiedziny w schronisku i podarowanie 3 dużych ocieplanych bud oraz karmy.

***

Pana Michała, który z okazji swoich urodzin poprosił Gości o prezenty dla...naszych zwierzaków. Goście na prośbę nie pozostali obojętni i w ten sposób Pan Michał do schroniska przyjechał z pełnym bagażnikiem darów :)

***

Firmy Handlowo-Usługowej "BIMA" z Łowicza za podarowanie dziesięciu 220 litrowych beczek na wodę.

***

Pani Doroty Dąbrowskiej i Pani Barbary Olszak za kilkuletnie, regularne, comiesięczne wsparcie dla naszego schroniska w postaci ogromnej ilości suchej i mokrej karmy.

***

Kubusia Wodzyńskiego - wspaniałego siedmiolatka, który kolejny raz podczas swoich urodzin, zamiast prezentów dla siebie poprosił swych Gości o cegiełkę dla naszego schroniska. Kubusiu, Ty i Twoja Rodzina jesteście niesamowici!!!

***

Pani Małgorzaty Szewczyk z Otrębus za zakupy dla naszych pupili

***

Nauczycielek Moniki Jańczuk i Joanny Jaczewskiej za zorganizowanie zbiórki darów w Szkole Podstawowej nr 141 w Warszawie ul. Szaserów 117.

***

Costa Coffee i Ich Gości za udział w zbiórce i przekazanie karmy oraz zakup 10 zimowych bud dla psów ze Schroniska w Milanówku

***

To już blisko rok jak wspomagają nas Pracownicy oraz Klienci sklepu Kakadu w Jankach. Całkowicie bezinteresownie, z serca i z potrzeby niesienia pomocy bezdomnym zwierzakom. Pragniemy z tego miejsca serdecznie Wam podziękować, za setki kilogramów wspaniałej, wartościowej karmy, za zabawki i za inne piękne dary. Pracownikom dziękujemy także za to jak wspaniale jesteśmy u Was przyjęci, za to, że podczas wielu sobót jakie spędziliśmy w Waszym sklepie z naszymi psami, na psiaka zawsze czekała miseczka z wodą, pyszne gryzaki i naturalnie ogromna masa ciepłych słów i gestów. Zaś Klientom sklepu pragniemy podziękować za równie ciepłe sobotnie spotkania i oczywiście za Waszą hojność, dzięki Wam życie bezdomnego zwierzaka w schronisku przestaje być takie smutne i beznadziejne.

W styczniu tego roku dostaliśmy wiadomość, że również w sklepie Kakadu na Sadybie rozpoczęły się zbiórki dla podopiecznych naszego schroniska. Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia :)

rok 2016

Nowożeńców Karoliny i Kuby, którzy 8 października na swoim ślubie zamiast kwiatów zbierali dary dla naszych podopiecznych.  Kochani, życzymy Wam samych szczęśliwych chwil i dziękujemy za Wasze dobre serca.

***

Przedszkola Miejskiego nr 6 w Pruszkowie, mieszczącego się przy ul. Hubala 1 - Dyrekcja, Wychowawcy oraz Wychowankowie z Rodzicami zbierali karmę dla naszych psów i kotów. Cieszymy się, że dzieci są pod tak doskonałą opieką i że już tak wcześniej Wychowawcy oraz Rodzice wpajają dzieciom tak ważne wartości jak pomoc bezdomniakom. Gratulujemy!

*****

Wspaniałych ludzi o wielkich serduchach! Między innymi dla Anny Kordus, Anny Gawrońskiej,  Michała Bosaka, Agnieszki Urbańskiej, Marka Rakowskiego, Sandry Wasiak-Tran, Sylwii Anny, Maćka Polkowskiego, Jakuba Jusineczkina Jusińskiego, Anny Ziętek, Kasi Michalak, Mikołaja Nałęcza-Nieniewskiego i wielu innych fajnych ludzi. Skrzyknęli się, zrobili dla nas zbiórkę i przywieźli:

- 360 kg suchej karmy dla psów

- 20 dość dużych misek

- 72 kg mokrej karmy Animonda Integra Protect Renal i 46 kg suchej karmy Bosh Sensible Renal & Reduction - szczególnie cennej, gdyż to dla naszych psiaków z chorymi nerkami,

Bardzo, bardzo dziękujemy w imieniu naszych futrzaków i zachęcamy gorąco wszystkich do takich akcji!.

***

Marty Rychlińskiej - Tarach, opiekunki wirtualnej naszej Azy i Balbiny za ufundowanie dużego worka specjalistycznej karmy dla Nero i Bandiego - psów z chorobą nerek.

***

Bardzo szczególne podziękowania kierujemy do sześcioletniego Kubusia Wodzyńskiego, Jego wspaniałych Rodziców oraz Gości, za wspaniały pomysł i gest jakim była zbiórka datków na schronisko zamiast prezentów z okazji szóstych urodzin Kubusia. Kochany Kubusiu, Twoja postawa zasługuje na wszystkie najwspanialsze prezenty świata. Życzymy Ci z okazji urodzin spełnienia wszystkich Twoich marzeń, tych małych i tych dużych....Jesteś wspaniałym chłopcem :)

***

Szkoły Podstawowej z Podkowy Leśnej

***

Szkoły Podstawowej nr 357 z Warszawy ul. Zachodzącego Słońca

***

Klientów oraz Pracowników sieci Maxi Zoo, za kolejną porcję wspaniałych darów.

***

Szkoły Podstawowej Aktywności Twórczej nr 48 z Zielonki

******

Pani Ewy Drapińskiej ze Studia PILATES w Milanówku przy ul. Królewskiej 111, za przekazanie karmy dla chorującego seniora imieniem Nemo

******

Urzędu Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy a w szczególności do Pani Ewy Przychodzień za zorganizowanie wśród mieszkańców dzielnicy, zbiórki darów dla Schronisk, w tym dla Schroniska w Milanówku.

***

Nowożeńcom Dominice i Konradowi Misterek z Piastowa, którzy zamiast kwiatów na ślubie zebrali karmę dla zwierząt

***

Pani Ewy Drapińskiej ze Studia PILATES w Milanówku przy ul. Królewskiej 111, za przekazaną darowiznę

rok 2015

Agencji 4Frame za akcję "Ludzkim głosem" i stworzenie aplikacji, dzięki której dobrzy ludzie mogli wesprzeć nasze schronisko. To cudowne, że pamiętaliście o naszych podopiecznych w intensywnym okresie przedświątecznym

Pana Ryszarda, opiekuna naszej Korsy

******

Państwa Gałeckich oraz Państwa Zygadło za przekazane dary dla naszych podopiecznych

******

Przedszkola "ZUCH" z Grodziska Mazowieckiego przy ul. Chłopickiego

******

Zespołu Szkół w Bieniewicach przy ul. Błońskiej 62

******

Społecznego Liceum i Gimnazjum im Zacharskiego z Pruszkowa

******

Szkoły Podstawowej w Książenicach

******

Poli Metraś, Amelki Bazydło, Amelki Pracz i Krzysia Bazydło z Błonia

******

Uczniów z klas IIb i IIc ze szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Grodziska Mazowieckiego

*****

Uczniów szkoły nr 1 im. Piotra Skargi z Milanówka

*****

Przedszkolaków z Przedszkola "Magiczna Kraina" z Brwinowa oraz Ich  opiekunów za zbiórkę i odwiedziny w Schronisku.

*****

Klientów oraz Pracowników Maxi ZOO z Milanówka za dary przekazane dla naszych zwierzaków

*****

"NaszeZoo.pl - Sklep dla Zwierzaka"

*****

Społecznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 100 z Warszawy za zbiórkę karmy i odwiedziny w Schronisku.

*****

 

Zespołu Szkół w Otrębusach (ul. Piaseckiego 2) za zbiórkę karmy dla psów i odwiedziny w Schronisku

Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie k/Błonia

alt

******

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej z Grodziska Mazowieckiego za zbiórkę darów dla naszych podopiecznych i odwiedziny w schronisku.

alt

*****

Firmy Hobby oraz dlaSchroniska.pl - zmień życie zwierzaka za całe mnóstwo wspaniałych darów, wśród których znalazły się zabawki, szczotki, miski, obcinaczki do pazurów, pokrowce do samochodu, szelki do samochodu, drapaki dla kotów, mnóstwo drobiazgów dla kotów, karmy... Jesteśmy wzruszeni i niezwykle uradowani!

alt

*****

Firmy P.H.U.P MIRMAOL  Beata Woźny http://www.wozny-kotly.pl/ za nieodpłatne przekazanie naszej placówce kotła stalowego do centralnego ogrzewania. Do tej pory borykaliśmy się w schronisku ze starym, awaryjnym już piecem. Teraz mamy nowy! całodobowy! super kocioł. Zwierzakom przebywającym z izolatkach pooperacyjnych już żadna zima nie straszna.

*****

Miły gest od Maxi Zoo Polska. Każdy, kto adoptuje od nas zwierzaka, otrzyma jednorazowy rabat 20% na zakupy w jednym ze sklepów firmy.

alt

 

 

 

 

 

 

*****

Dyrekcji, Wychowawcom oraz Wychowankom Przedszkola PUCHATEK w Warszawie, za przekazanie niezliczonej ilości wspaniałych darów a także za to a raczej przede wszystkim za to, że dzięki wspaniałej kadrze wychowawców dzieciaki już od najmłodszych lat uczone są wrażliwości i pomocy bezdomnym zwierzakom.

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie. Delegacja w składzie: Tomasz Wesołowski - Nauczyciel oraz Weronika Zawadzka i Katarzyna Wrzosek - uczennice i przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego przywieźli dla naszych zwierzaków cały bagażnik karmy :) To naprawdę wspaniałe, gdy dzieciaki pomagają naszym braciom mniejszym :)

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*****

Sklepów MAXI ZOO - Milanówek w Vendo Park oraz Warszawa Włochy w centrum e.Leclerc, za wystawienie pokaźnych koszy zbiórkowych a Klientom tych sklepów za hojne dary jakie przekazują dla naszych podopiecznych za pośrednictwem Sklepów. Systematycznie do naszego schroniska przyjeżdżają takie wspaniałości jak dobra karma dla psów i kotów, zabawki inne potrzebne artykuły. Szanowni Klienci, robiąc zakupy dla swoich milusińskich pamiętacie także o tych, które miały mniej szczęścia w życiu - to piękny gest, doceniamy i dziękujemy w Ich imieniu.

alt

******

NOWOŻEŃCÓW: Marii i Pawła Rogińskich oraz Ich Gości weselnych, którzy zamiast kwiatów przekazywali dary dla naszych podopiecznych. Dziękujemy Wam serdecznie a Młodej Parze życzymy samych szczęśliwych lat i gratulujemy. Swoją wspólną drogę zaczęliście od pięknego gestu wobec bezbronnych i bezdomnych...Niech Wam się szczęści!!!

******

Wolontariuszy Citi Handlowy, którzy w ramach X edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności wsparli nasze schronisko w parach fizycznych. Wspólnie zmontowaliśmy i wymieniliśmy na nowe blisko 10 bud dla psów.

alt

*****

13 czerwca nasi wolontariusze uczestniczyli w imprezie plenerowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wsparli nasze zwierzaki. Dziękujemy także szkole za możliwość uczestnictwa w kolejnej imprezie i przekazanie schronisku zebranej wcześniej karmy.

alt

*******

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

******

alt

 

 

 

 

 

 

 

 

***** Grupy fantastycznych darczyńców: Łukasz Walter, Monika Walter, Marek Mordecki, Michał Michalski, Bartłomiej Pas , Żaneta Stępińska, Sebastian Nadolski, Paweł Nowicki, Wioleta Zaborowska, Marcin Kołton, Monika Pastuszka Sylwester i Ewa Kasjaniuk. Zorganizowali Oni zbiórkę dla naszych zwierzaków i wczoraj przywieźli do schroniska 210 kg karmy (!) bardzo dobrej jakości i sporo obróżek. No i nieźle wygłaskali psiaki :) Kochani jesteście Wielcy!!!

***** Uczniom klasy 2D ze Szkoły Podstawowej nr 94 w Warszawie a także Ich Wychowawcy Pani Annie Król oraz inicjatorce akcji Pani Małgorzacie Żaczek, za organizację zbiórki darów dla naszego schroniska. Zbiórka połączona była z pogadanką naszej wolontariuszki na temat problemu bezdomności psów i życia w schronisku oraz promocji adopcji bezdomnych zwierząt. Dzieciom oraz Panią Nauczycielką dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i przekazanie cennych darów.

rok 2014

Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Leonarda da Vinci w Książenicach, dzięki Wam nasze zwierzaki miały wyjątkowe Mikołajki - Mali Uczniowie w asyście Nauczycieli i Rodziców postanowili zostać Świętymi Mikołajami :-) i obdarowali nasze Schronisko mnóstwem darów. Tutaj krótki reportaż z przekazania darów: https://www.youtube.com/watch?v=EWkiGKjaFac Potem był jeszcze wspólny spacer i zabawy z naszym podopiecznym Nemo: https://www.youtube.com/watch?v=xc2TD1dCJeQ

Dyrekcji, Nauczycieli oraz Wychowanków Publicznego Przedszkola nr 5 im. Kubusia Puchatka w Radzikowie, za przeprowadzoną zbiórkę i przekazanie karmy dla naszych psów i kotów. Szczególne podziękowania kierujemy do organizatorki akcji Pani Marzeny Mlosek oraz do Pani Dyrektor Lucyny Kamińskiej oraz oczywiście do dzieci, które wykazały duże zaangażowanie w pomoc bezdomnym zwierzętom.

Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, ze szczególnym wyróżnieniem Pań: Elżbiety Wróblewskiej, Anny Staniszewskiej i Julity Kaczmarek - Nauczycielek dzięki, którym w szkole odbyła się zbiórka darów dla naszych podopiecznych. W sobotę 18 października, uczniowie pod opieką swojej nauczycielki Elżbiety Wróblewskiej dostarczyli do Schroniska suchą i mokrą karmę dla psów i kotów oraz koce i zabawki. Stokrotne dzięki :-)

Pani Maryli Dapińskiej ze Sklepu Mięsnego "Po schodkach" w Komorowie, za przekazanie 100 kg mielonego mięsa!

NOWOŻEŃCÓW: Doroty Malik-Konka i Kamila Konka oraz do Ich Gości weselnych, dzięki którym do schroniskowego magazynku z karmą "wjechały" dwie duże taczki wspaniałych przysmaków. Brzuszki naszych zwierzaków były przeszczęśliwe....bądźcie i Wy :)

Nauczycieli oraz Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie, za ogromne zaangażowanie w przemianę paskudnego, dołującego muru otaczającego schronisko w piękne, kolorowe i radosne malowidło. 14 czerwca dzieciaki pod opieką Pań Nauczycielek przez kilka godzin własnoręcznie upiększali murowane ogrodzenie naszego schroniska. Dzięki Wam w to miejsce tchnęło nowe życie a z nim nadzieja na lepsze jutro dla wszystkich mieszkańców schroniska.

alt

Artystów z S87 - studio wizualne oraz Juicy color Brand https://www.facebook.com/ JuicyColorBrand

którzy także przyłączyli się do zmiany wizerunku schroniska. Dzięki Nim druga część schroniskowego ogrodzenia zyskała nowy blask

alt


NOWOŻEŃCÓW:
Moniki i Krzysztofa Aniołkowskich, którzy zamiast kwiatów na swoim ślubie zbierali karmę, zabawki i inne artykuły dla zwierząt i obdarowali nimi nasze Schronisko. Życzymy Wam kochani aby dobre Aniołki :) już zawsze się Wami opiekowały. Bądźcie szczęśliwi!
alt

Pracowników Firmy AVIVA z ul. Domaniewskiej 44 w Warszawie,
dzięki zbiórce zorganizowanej wśród Pracowników nasze psy i koty otrzymały duża ilośćkarmy oraz obroże i smycze. Dostaliśmy również zapewnienie, że zawsze możemy na Nich liczyć :) Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i hojność!

Właścicieli oraz Klientów Kawiarni "VespaCaffe" (Warszawa Al. Armii Ludowej 14, przy metrze Politechnika) za zbiórkę karmy dla naszych zwierzaków. 1 lutego otrzymaliśmy 600 kg jedzonka! Dziękujemy, jesteście Wielcy!

rok 2013

 • Firmie PKP Cargo, za przekazanie kilkudziesięciu kilogramów karmy zebranych przez pracowników w ramach akcji "Kolejowe Czworonogi". Dzięki takim akcjom nie musimy się martwić, że w środku zimy zobaczymy w spiżarni gołe półki!
 • Pani Magdy Biernackiej, która w tym roku już po raz drugi ufundowała naszym psom nowiutką, cieplutką budę i na co dzień od kilku lat wspiera naszych podopiecznych za pomocą adopcji wirtualnej
 • NO W O Ż E Ń C Ó W: Doroty i Tomasza Kowalskich, którzy zamiast kwiatów na swoim ślubie zbierali artykuły dla zwierząt i obdarowali nimi nasze Schronisko. Wśród prezentów była karma, środki czystości, zabawki, smycze i inne potrzebne rzeczy. Życzymy Wam Kochani dużo szczęścia i radości!!!
 • Nauczycieli oraz uczniów Zespołu Szkół nr 59 w Warszawie, Grupy Zadań nr 49 „Młodzi młodym” oraz organizatorki Ewy Pląsek za zaproszenie naszego schroniska do wzięcia udziału w Akcji „Pełna Miska dla Schroniska”. W ramach akcji wolontariusze naszego schroniska wraz z Kasią Pisarską - prowadzącą program „Psie adopcje” w stacji TTV, opowiadali młodzieży o wolontariacie, losie bezdomnych zwierząt, życiu w schronisku oraz adopcjach zwierzaków ze schronisk. Poza niematerialnym wymiarem spotkania czyli uświadamianiem i uwrażliwianiem młodzieży na losy bezdomnych zwierząt, wynikiem spotkania była również zbiórka karmy dla naszych podopiecznych.

  Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz Uczniów Szkoły Podstawowej w Książenicach, którzy za pośrednictwem naszej wolontariuszki Agaty przekazali wspaniałe dary dla psów i kotów. Dzięki takim właśnie inicjatywom bezdomne psy i koty otrzymują coś więcej niż dary rzeczowe - zyskują nowych Przyjaciół, którzy nie pozostają nieobojętni wobec ich biedy i samotności.

  Uczniów Szkoły Podstawowej nr 225 przy ul. Jana Brożka 15 w Warszawie za przeprowadzoną zbiórkę i przekazanie darów dla naszego schroniska ! Niestety w naszej schroniskowej spiżarni często bywają pustki, więc każde wsparcie w postaci karmy dla psów jest dla nas bardzo cenne!

  Pani Izy oraz Jej Pracowników i Klientów sklepu zoologicznego Zoo-Vet przy ul. Budy 3B w Warszawie, którzy zawsze pamiętają o naszych zwierzakach i już kolejny raz przekazali nam porcję darów! Zbiórka na rzecz naszego schroniska w tym sklepie trwa permanentnie, przez cały czas są tam również dostępne ulotki promujące nasze zwierzaki oczekujące na adopcje. Jesteśmy Państwu za to niezmiernie wdzięczni. A Pani Izie dziękujemy przede wszystkim za szczęśliwy dom jaki dała Tajdze, niegdyś naszej podopiecznej :)

 

rok 2012

 • Ursynowskich Przedszkoli za zorganizowanie akcji „Pomóżmy pomagać….wspieramy Schronisko dla Zwierząt w Milanówku”. To już kolejna akcja Przedszkolaków zorganizowana specjalnie dla naszych podopiecznych, która zaowocowała ogromem darów. Nasze psy otrzymały ponad pół tony karmy oraz miski, garnki, smycze, obroże i legowiska. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować głównej organizatorce Pani Dorocie Kalinowskiej – Nauczycielce Przedszkola nr 50 a także całej Dyrekcji, Wychowawcom, Rodzicom oraz Przedszkolakom z przedszkoli nr 50, 126, 159, 201, 283, 385 oraz 412 za hojność i dobre serduszka. Dorosłym życzymy wielu sukcesów a dzieciom samych beztroskich chwil :-)

 • "Społem" PSS w Grodzisku Mazowieckim za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki żywności dla altmieszkańców naszego Schroniska na terenie swoich Sklepów


 • altWszystkich osób biorących udział w charytatywnej aukcji allegro prowadzonej na rzecz sędziwej suczki Czarki, która po wielu latach spędzonych w schronisku oraz przebytym wylewie została umieszczona w hoteliku dla psów pod Bielskiem. To dzięki Państwa ofiarności Czarka ma zapewnioną fachową opiekę troskliwych opiekunów na ostatnie lata swego życia. Dziękujemy!
 • PHU "BETA" i Pana Ireneusza Reterskiego, za podarowanie kilkunastu pięknych, solidnych obroży dla dużych psów. Polecamy sklep: www.sali.pl
 • NO W O Ż E Ń C Ó W: Marty i Artura Szymańskich * Alicji i Andrzeja Trocewicz * Małgorzaty i Tomasza Płatek * Beaty i Grzegorza Piotrowskich, którzy zamiast kwiatów na swoim ślubie zbierali karmę oraz inne artykuły dla zwierząt i obdarowali nimi nasze Schronisko. Oby więcej takich Przyjaciół!!!
 • Buni, Miszy i Tofika, niegdyś mieszkańców Schroniska dziś szczęściarzom jakich mało, altza podarowanie pięknych nowych bud oraz innych bardzo cennych darów. Podejrzewamy, że Ich Opiekunowie przyłożyli ręce do tego prezentu a przynajmniej pomogli psiakom złożyć zamówienie w internecie ale Oni do niczego się nie przyznają i mówią, że to wyłącznie psia robota :) A tak serio: mamy ogromną sympatię i szacunek do osób, które nie poprzestają na adopcji jednego, czy nawet dwóch naszych zwierzaków, ale utrzymują z nami stały kontakt i pomagają nam na różne sposoby. Każda pomoc jest ważna, a ta materialna - szczególnie cenna bo przekłada się na bezpośrednią poprawę jakości życia naszych zwierzaków :) Brzmi to górnolotnie, ale to naprawdę przywraca wiarę w ludzi!
 • Moniki i Łukasza Walter, którzy również zrezygnowali z tradycyjnych kwiatów na ślubie i poprosili swych Gości o karmę dla zwierzaków. Zwierzaki otrzymały ponad 200 kg jedzenia. Gościom dziękujemy za hojność a nowożeńcom gratulujemy wkroczenia na nową drogę życia :)
 • Lekarza weterynarii Huberta Olędzkiego z Kliniki Weterynaryjnej Bemowo przy ulicy Powstańców Śląskich 101, który poświęca swój wolny czas na przegląd stanu uzębienia pensjonariuszy naszego schroniska. Serdecznie dziękujemy za bezpłatne konsultacje i zaangażowanie w pomoc bezdomnym zwierzętom. Mamy nadzieję, że będzie to początek współpracy, która zaowocuje zdrowiem naszych podopiecznych
 • Redakcji portalu brwinow24.pl oraz gazety „Okolice24” altza pomoc w propagowaniu adopcji niechcianych zwierząt. Dzięki Redaktorowi naczelnemu Panu Michałowi Bańka, który w piękny sposób wykorzystuje potężne narzędzia jakimi są dziś Internet i prasa, milanowskie psy i koty zyskują popularność wśród okolicznych mieszkańców. Zarówno portal jak i gazeta wspaniale przyczyniają się do pozytywnego rozgłosu, którego takie miejsce jak schronisko dla bezdomnych zwierząt bardzo potrzebują. P.S. Korzystając z okazji przesyłamy uściski wszystkich czterech łapek dla suczki Dzidzi, adoptowanej z naszego schroniska przez Pana Michała.
 • Firmy PESS - Producenta środków dla zwierząt, za podarowanie naszym psom bardzo dużej ilości obroży owadobójczych. Dzięki Państwa ofiarności nasze psy mogą cieszyć się bezpiecznym spacerem po lesie i tarzaniem w trawie:)

 

rok 2011

Lata 2010 i 2011 były równie obfite we wspaniałe dary co lata ubiegłe, niestety z powodu problemów technicznych wszystkie dane zostały utracone. Darczyńców serdecznie przepraszamy i dziękujemy za hojność.

rok 2010

 • Organizacji studenckiej "Akcja KP3" za zorganizowanie i przeprowadzenie, a studentom Uniwersytetu Warszawskiego za wzięcie udziału w zbiórce darów na rzecz psów i kotów przebywających w naszym schronisku w dniach 18-22 stycznia 2010 r. W wyniku zbiórki nasze zwierzaki uzyskały łącznie około 300 kg różnego rodzaju karmy a oprócz tego ręczniki, narzuty, miski itp :)
 • Kocim Aniołkom, które nigdy nie próżnują !
  Jadzince z mężem, Monikah i Lu z forum.miau, którzy podarowali naszym kociastym piękne drapaki i zabawki dzięki, którym nasze koty będą mogły ostrzyć pazurki oraz wygrać z nudą w długie zimowe wieczory.
  Dziękujemy !!!

rok 2009

 • Wszystkim kocim domom tymczasowym:) Dzięki Wam najbardziej potrzebujące kociaki z naszego schroniska szybciej wracają do zdrowia, odzyskują radość i pewność siebie co bardzo zwiększa ich szanse adopcyjne
 • W sposób szczególny pragniemy podziękować Pani Milenie - właścicielce kawiarni MILIMOI w Podkowie Leśnej za to, że mogliśmy wziąć udział we wspaniałym przedsięwzięciu jakim był Piknik Zwierzęcy, który odbył się na terenie kawiarni 20-21 czerwca br. Dzięki uprzejmości Pani Mileny goście Pikniku dowiedzili się o milanowskim schronisku i poznali naszych małych podopiecznych. Dzięki takim ludziom i takim spotkaniom mamy możliwość uwrażliwać społeczeństwo na krzywdę jaka nacodzień spotyka bezdomne zwierzęta.
 • Julce i jej Mężowi czyli parze młodej z forum.miau.pl, którzy zamiast kwiatów na swoim ślubie zebrali pieniądze na pomoc bezdomnym zwierzętom, w tym i naszym kotom ! Dzięki wsparciu Julki i jej Małżonka nasze koty w najbliższym czasie będą pasły brzuszki "mokrym jedzeniem" bardzo dobrej jakości !!! W imieniu wszystkich wolontariuszy i pracowników Schroniska w Milanówku oraz w imieniu wszystkich naszych miauczących (i szczekających) podopiecznych pragniemy baaaaaaaaardzo serdecznie podziękować i życzymy wszystkiego co najpiękniejsze może Wam się przydarzyć na nowej-wspólnej drodze życia !!!
 • Katarzynie i Michałowi - Młodej Parze z Warszawy za przekazanie na rzecz podopiecznych naszego schroniska kwoty 2503 zł zebranej od gości zamiast kwiatów w trakcie uroczystości zaślubin. Dziękujemy również wszystkim gościom Katarzyny i Michała, którzy tak ofiarnie uczestniczyli w zbiórce.
  Gościom przesyłamy serdeczne pozdrowienia a Młodej Parze życzymy wielu szczęśliwych dni, niechaj los Wam sprzyja. Idźcie przez życie z dobrocią w sercu.
 • Alicji i Damianowi - Młodej Parze, która zamiast kwiatów za ślubie zbierała pieniążki z przeznaczeniem na zakup karmy dla psów i kotów mieszkających w naszym schronisku. Z uzbieranych pieniążków Młoda Para zakupiła 30 kg karmy dla kociaków i 60 kg kartoników karmy dla psiaków. Alicji i Damianowi oraz Ich gościom życzymy samych radosnych, szczęśliwych chwil oraz przesyłamy serdeczny "uścisk łapki" :)
 • Dziękujemy z całego serca Paulinie i Mariuszowi za przekazanie naszym kotom duuuuuużej ilości dobrej jakości puszek, specjalistycznej karmy, witamin, miseczek, zabawek oraz dwóch transporterów!
  A najedzone koty dziękują Wam jeszcze bardziej:)
  Oby więcej takich ludzi otaczało opieką nasze zwierzęta !
 • Piotrowi568 z forum miau.pl...za transport naszych najbardziej potrzebujących pomocy kotów do ich domów tymczasowych...nawet na drugim końcu Polski.
  Z całego serca dziękujemy !
 • Pani Iwonie za zakupienie i przekazanie do schroniska 20 wspaniałych kocy polarowych dla zapewnienia ciepła schroniskowym podopiecznym na nadchodzące mrozy.
 • Panu Marcinowi za zakup karmy oraz zapewnienie jej transportu do schroniska.
 • Pani Elżbiecie Góreckiej - wolontariuszce Fundacji Pieski Świat, za zorganizowanie i przeprowadzenie w dniach 22-29 listopada 2009 r. zbiórki darów na rzecz psów i kotów przebywających w naszym schronisku.
  Pani Elżbiecie oraz wszystkim Darczyńcom składamy gorące podziękowania oraz życzymy Wszystkiego Najlepszego na nadchdzące Święta oraz na Cały Nowy Rok.
  W wyniku zbiórki nasze zwierzaki otrzymały:
  - Legowiska nowe - 9 szt.
  - Koce polarowe nowe -10 szt.
  - Miski nowe - 12 szt.
  - Sucha karma dla psów 20 kg
  - Przysmaki dla psów 12 op.
  - Drapaki z siedziskiem dla kotów nowe 2 szt.
  - Kołdry, koce, narzuty, ręczniki, swetry, prześcieradła, legowiska
  - Kuweta dla kota
  - Różne puszki, saszetki z karmą dla psów i kotów,
  - Szampon dla psów 2 szt.
  - Garnki 2 szt.
  - Transporter wiklinowy nowy 1 szt.
 • Nauczycielom i Uczniom Społecznego Liceum Ogólnokształącącego im. Bat. AK "Parasol" a także Gimnazjum przy SLO nr 4 przy ul. Hawajskiej 14 na Ursynowie za podarowanie naszym podopiecznym kocy, kolder, śpiwora, narzut oraz zabawek dla zwierzakow.
 • Nauczycielom i Uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Pruszkowa za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki darów na rzecz psów i kotów przebywających w tutejszym schronisku, w wyniku której nasze zwierzęta otrzymały ogromną ilość mokrej i suchej karmy oraz wiele przysmaków, zabawek, miseczek, kocyków i innych bardzo potrzebnych artykułów.

rok 2008

 • Pawłowi i Przemkowi Ćwiekom z miejscowości Wegra za zrobienie wspaniałej budy dla pieska z naszego schroniska.
 • Przedszkolom warszawskim z Ursynowa za zorganizowanie wspaniałej zbiórki darów dla psów i kotów z naszego schroniska. W ostatnim czasie aż cztery takie przedszkola wspólnymi siłami w wyniku tej świetnie zorganizowanej akcji zebrały duże ilości bardzo potrzebnych w trudnym okresie zimowym rzeczy. To dzięki ich bezinteresownej inicjatywie pomocy otrzymaliśmy: - karmę suchą oraz w puszkach w ilości 128,3 kg
  - makaron, kaszę i ryż - 11,8 kg
  - koce oraz inne przykrycia - 18 szt.
  - zabawki dla zwierząt - 11 szt.
  - miski oraz inne przedmioty - 14 szt.
  Głównym inicjatorem akcji było Przedszkole nr 50 w Warszawie oraz wspaniała Pani Dorota Górska.
  Pozostałe przedszkola uczestniczące w akcji zbiórki darów:
  Przedszkole nr 352 w Warszawie ze szczególnym udziałem Pani Edyty Laskowskiej,
  Przedszkole nr 267 w Warszawie wraz z Gronem Pedagogicznym,
  Przedszkole nr 351 im. W. Chotomskiej w Warszawie ze szczególnym udziałem Pani Lidii Gruchały.
 • Supermarketowi Tesco w Milanówku za umożliwienie zorganizowania świątecznej zbiórki darów pod koniec 2008 r., głównie puszek, karmy, ryżu i makaronu dla psów, dzięki czemu zwierzaki dostały miły i jakże pożyteczny prezent na święta.
 • Dziękujemy także wszystkim bezinteresownym ludziom, którzy uczestnicząc w akcji, wkładali zakupione produkty do kosza.
 • Polskiemu Towarzystwu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt za miłą współpracę oraz pomoc w zakupie czytnika chipów dla schroniska, co pozwoli na wykrywanie zwierząt oznaczonych chipami, oraz zmniejszy liczbę oznaczonych zwierząt bezdomnych, które zgubiły się swym właścicielom, a trafiły do schroniska. Więcej o Polskim Towarzystwie Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt na stronie internetowej www.identyfikacja.pl
 • Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 4 z Piastowa im. Bohaterów Spod Darnicy, a w szczególności uczniom, którzy pod opieką nauczycielli: Urszuli Stachery i Liliany Siekierko zbierali karmę dla zwierząt. Wynik zbiórki był doprawdy imponujący:) nasi podopieczni otrzymali kilkadziesiąt kg suchej karmy oraz dużą ilość puszek dla psów i kotów.
 • Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Podkowy Leśnej za przywiezienie do schroniska suchej karmy dla psów i kotów, zabawek i miseczek dla kotów, obroży, środków dezynfekujących, witamin, smakołyków oraz za wsparcie finansowe
 • Fundacji Viva za podarowanie 30 zgrzewek mleka dla naszych kotów oraz wspaniały kontakt i gotowość do wspierania akcji schroniskowych:)
 • Firmie Pallets and Package oraz wolontariuszce Sylwii za kolejne 10 nowych bud dla psów.
 • Państwu Joannie i Batroszowi Łukijaniukom za przekazanie kwoty 870 zł, które zostały zebrane dla zwierzaków z naszego schroniska podczas uroczystości ślubnej zamiast kwiatów.
 • Uczniom klas III i V ze Szkoły im. Świętej Teresy w Podkowie Leśnej za zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniskowych zwierzaków:)
 • Uczniom klasy Vc z Zespołu Szkół nr 2 w Brwinowie za zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniskowych zwierzaków:)
 • Uczniom klas Va i VIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Pruszkowie za zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki darów na rzecz małych mieszkańców schroniska w Milanówku:)
 • Uczniom Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Pruszkowie za dary jakimi obdarzyli bezdomne psy i koty mieszkające w naszym schronisku:)
 • Samorządowi uczniowskiemu z Zespołu Szkół Gminnych nr 3 im. Frederyka Chopina w Milanówku za wsparcie finansowe:)
 • Uczniom klasy IIIa z Zespołu Szkół Gminnych nr 3 im. Fredyerka Chopina za dary jakimi obdarzyli nasze zwierzęta:)
 • Pani Kasi i Jej mężowi za wsparcie finansowe, za podarowanie naszym kociakom dwudziestu wspaniałych, nowych budek oraz doskonałej karmy oraz za ogromną pomoc w leczeniu Czarnego kota. Serdecznie dziękujemy!!!

rok 2007

 • Ponownie firmie Pallets and Packages za kolejne, piękne 12 bud oraz oczywiście wolontariuszce Sylwii.
 • Dwójce wspaniałych, bezinteresownych ludzi, Asi i Bartkowi z Piaseczna, którzy urządzili wspaniałą akcję i przekazali na rzecz naszego schroniska dużą ilość suchej karmy, saszetek, kostek dentystycznych oraz zabawek dla psów. Dzięki Wam nie zabraknie nam jedzonka!
 • Szkole Podstawowej nr 70 w Warszawie im. Bohaterów Monte Cassino, a w szczególności uczniom klasy Vc za otoczenie opieką wirtualną i wsparciem swymi odwiedzinami naszej sędziwej schroniskowej rezydentki - suczki Diany (obecnie już za Tęczowym Mostem), która szczęśliwie znalazła swój docelowy dom. Tym samym dziękujemy za pamięć i ciepłe serca, okazywane Dianie jeszcze wtedy, gdy mieszkała w schronisku i nikt nie był w stanie jej przygarnąć.

rok 2006

 • Firmie Pallets and Packages za 14 pięknych, nowych bud dla psów oraz wolontariuszce Sylwii za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
 • Redakcji "Bibuły Milanowskiej" za wielokrotne, nieustające udzielanie wsparcia dla poruszania spraw schroniskowych na łamach tej lokalnej gazety.
 • Szkole Podstawowej w Nadarzynie za zbiórkę pieniędzy na rzecz schroniskowych zwierzaków oraz patronat nad adopcją wirtualną sędziwego pieska Wilczka (obecnie już za Tęczowym Mostem).
 • Wszystkim wirtualnym opiekunom wirtualnym za udzielanie wsparcia finansowego oraz pomocy materialnej, odwiedzanie swych podopiecznych w schronisku oraz udział w organizowanych różnorodnych akcjach pomocy.