Nabór do wolontariatu w naszym Schronisku: 1 października, godzina 10.00

Edit: dziękujemy za liczny udział w szkoleniu a spóźnialskich zapraszamy w przyszłości :)

Aby zostać u nas wolontariuszem, trzeba przejść podstawowe szkolenie, ze schroniskowego BHP - z tego powodu od jakiegoś czasu nie przyjmujemy osób "z marszu", ale co kilka miesięcy gdy pojawia się grupka chętnych ogłaszamy nabór do wolontariatu.

Zanim jednak pojawisz się w schronisku, zadaj sobie pytanie - czy to jest na pewno to, co sobie wyobrażasz...

Dla nas, wolontariuszy sobotnia wizyta w schronisku to coś tak oczywistego, jak fakt, że wstaje słońce! Sobota bez "schronu" to jak nie sobota... Przez cały tydzień siedząc w biurach, na uczelniach, czy w szkolnych ławach tęsknimy za merdającym towarzystwem naszych podopiecznych. My jesteśmy potrzebni im, a one nam, dając nam porcję pozytywnej energii na cały tydzień.

Dobre chęci i miłość do zwierząt, to za mało, by być dobrym wolontariuszem. Oprócz nich, potrzebne Ci będą:

- spora doza zdrowego rozsądku


- uważność i koncentracja na tym co robisz (bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo)
- rzetelność i słowność (jeśli powiedziałeś, że coś zrobisz, oznacza to, że to zrobisz)
- spora ilość wolnego czasu w sobotę (nie zawsze kończymy o 13!)
- umiejętność korzystania z budzika w dni wolne od pracy (zaczynamy o 9!)
- odporność na zimno, błoto i nie zawsze piękne zapachy
- wytrwałość (przyjeżdżając raz na miesiąc nie nauczysz się pracy w schronisku i nie poznasz zwierząt, z którymi pracujemy)
- ukończony 16 rok życia (jeśli nie masz 18 lat potrzebna będzie pisemna zgoda rodziców)

Jeśli nie przeraziło Cię to, co powyżej i jesteś gotowy grabić kupy, myć brudne garnki, na zmianę moknąć i smażyć się w upale, to właśnie Ciebie szukamy. Praca w schronisku nie pachnie fiołkami (weź buty, których nie będziesz żałował!), ale w nagrodę za wszystko otrzymasz co sobota buziaki mokrych nosów i najbardziej entuzjastyczne powitanie jakie Cię spotka w ciągu całego tygodnia!

Gotowy? Zgłoś się na nasze szkolenie. Napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a otrzymasz ankietę do wypełnienia. Spotykamy się w sobotę 1 października o godzinie 10-tej przy bramie głównej.