schroniskomilanowek.pl

Piękny Axel ma dom :)

altAktualizacja: Axel na stałe zostaje w domu naszych wolontariuszy :)

Przedstawiamy Wam Axela. Dużego chłopaka z Milanówka, który pilnie szuka domu. Zastanawiacie się dlaczego pilnie? Przecież to taki śliczny, duży pies. Nie jest starszym, chorym staruszkiem. Nie jest zalękniony, czy szczególnie problematyczny. Zatem dlaczego? A taka to jego historia....

Axel trafił do schroniska odebrany interwencyjnie z łańcucha na początku 2020 roku. Zaniedbany, nie nauczony niczego, nawet nie posiadał własnego imienia. Bo po co imię psu przy budzie? Wystarczy, że głośno szczeka! - tak zapewne sądził jego poprzedni "opiekun". A bardzo się mylił oddając taki skarb... Axel już w schronisku z tygodnia na tydzień otwierał się przed nami. Najpierw wyszedł zza budy, potem przybiegł na głaski, później przyszedł czas na spacery i naukę chodzenia na smyczy. Postępy były imponujące! Zaufanie Axela robi ogromne wrażenie zważywszy na fakt, że Axel nigdy nie otrzymywał z rąk człowieka nadmiernej czułości, czy dobra. Natomiast ten pies kocha i czuje czasem aż za bardzo... W wakacje pojawiła się szansa na dom, wspaniały dom dla Axela. Miał mieszkać z psimi przyjaciółmi, wśród kochających ludzi, w domu który troszczył się o niego od samego początku. Przyszły dom zapewnił Axelowi wielotygodniowe, intensywne szkolenie przygotowujące do adopcji - pracę z behawiorystą, naukę komend w języku angielskim, kastrację i badania.

Więcej…
 


W styczniu 2021 roku Cygan będzie obchodził bardzo smutną, drugą rocznicę...

W styczniu 2021 roku Cygan będzie obchodził bardzo smutną, drugą rocznicę...bycia niewidzialnym w schronisku...

alt

AKTUALIZACJA: 31 PAŹDZIERNIKA 2020 R. CYGANA SPOTKAŁO WIELKIE SZCZĘŚCIE! KTOŚ W KOŃCU SPOJRZAŁ NA NIEGO SERCEM I PODAROWAŁ MU TO NA CO CYGAN BARDZO ZASŁUGUJE - DOM PEŁEN SPOKOJU I ZROZUMIENIA, DOM U BOKU WSPANIAŁYCH LUDZI. DZIĘKUJEMY !

Gdy jesteś zwykłym, nie rzucającym się w oczy, czarnym psem, nie masz parcia na szkło i nawet za grosz nie jesteś psem przebojowym, Twoje szanse na adopcje spadają niemal do zera… Dlaczego tak się dzieje, że bardziej chwyta za serce ten pies, który przez kraty swego boksu wyciąga do nas swe łapki lub ten, który głośnym szczeniakiem lub popiskiwaniem woła do nas byśmy podeszli właśnie do niego a nie do sąsiada obok. Mówimy wtedy często, że ten pies sam sobie nas wybrał bo tak ładnie prosił, tak fajnie zaczepiał łapkami. Tak już jest, że gdy umiesz zawalczyć o swoje, wiesz jak zwrócić na siebie uwagę to w końcu ktoś cię zauważy. Gdy jesteś takim psem jak Cygan nigdy nikt cię nie zauważy … bo Cygan nie będzie biegał po boksie, nie będzie szczekał radośnie i nie będzie zaczepiał każdego z nadzieją, że ktoś na niego spojrzy. Cygan w takiej chwili odejdzie w najdalszy kąt swego boksu albo schowa się w budzie. I choćbyśmy nie wiem jak bardzo próbowali zachęcić by dać mu szanse, każdy odejdzie i spojrzy do sąsiada….bo jak zachęcić do adopcji psa, który na widok obcego człowieka oddalił się i schował.

 

Więcej…
 

Wieści poadopcyjne :)

Kochani rodzice adopcyjni!

alt

 

Więcej…
 


Strona 4 z 45