schroniskomilanowek.pl

Schronisko nieczynne dla odwiedzających

Szanowni Państwo,

z uwagi na ogólną sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, Zarząd Fundacji opiekującej się naszym Schroniskiem podjął trudną ale konieczną decyzję o zamknięciu (aż do odwołania) Schroniska dla wolontariuszy oraz odwiedzających. Jednocześnie informujemy, że do odwołania rezygnujemy z przyjmowania darów rzeczowych takich jak koce, ręczniki itp. Prosimy o wyrozumiałość, wszak schronisko to także ludzie, którzy w nim pracują. Nadal jednak prowadzimy adopcje ale i tu wprowadzamy zasady, od których nie przewidujemy odstępstw. Spacer adopcyjny możliwy będzie jedynie po telefonicznym umówieniu się z kierownikiem schroniska lub wolontariuszem. Nie będzie możliwości odwiedzenia schroniska i wyboru psa na miejscu. Wyboru psa, którego chcesz poznać, dokonać można przeglądając naszą stronę oraz na facebookowy fanpage. Na spacer adopcyjny z wybranym psem, prosimy przyjechać z własną smyczą i w rękawiczkach jednorazowych. Prosimy także o zachowywanie bezpiecznej odległości.

I najważniejsze, zrezygnuj z przyjazdu do schroniska jeśli wróciłeś z podróży lub jeśli nie czujesz się najlepiej.

Korzystając z tej okazji, chcieliśmy zacytować za Światową Organizacją Zdrowia (WHO):
„Obecnie nie ma dowodów na to, że zwierzęta czy zwierzęta domowe, takie jak psy lub koty, mogą zostać zarażone nowym koronawirusem. Zawsze jednak dobrze jest umyć ręce mydłem i wodą po kontakcie ze zwierzętami. Chroni to przed różnymi popularnymi bakteriami, takimi jak E. coli i Salmonella, które mogą przenikać między zwierzętami domowymi a ludźmi".

Cały artykuł dotyczący faktów i mitów związanych z tą chorobą można przeczytać tu: https://tiny.pl/tbwhg

Zachowajmy zdrowy rozsądek, nie porzucajmy naszych pupili i myjmy po prostu ręce!

 

 


Twój 1% zmienia ich świat!

alt

Fundacja im. 120-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, opiekująca się schroniskiem w Milanówku, ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Wpisując w formularzu PIT do odpowiedniej rubryki ten oto nr KRS 0000150664, przekazujesz 1% swojego podatku na rzecz małych mieszkańców milanowskiego schroniska.

 

Nasze koty potrzebują Waszej pomocy!

altDrodzy Przyjaciele Schroniska,

prosimy Was o pomoc dla naszych kociaków. Nasze koty potrzebują karmy dobrej jakości. Jedna z naszych kotek choruje na IBD (nieswoiste zapalenie jelit), a część kotów to kocie staruszki z delikatnym układem pokarmowym. Odpowiednia dieta pomoże w wyciszeniu stanu zapalnego chorej kotki i poprawi jakość życia pozostałym kotom. Prawidłowe żywienie to część profilaktyki zdrowotnej – dobrej jakości karma przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego i koty rzadziej chorują.

Jeśli chcielibyście podarować karmę naszym kotom, prosimy, postawcie na jakość, nie na ilość. Dla naszych kotów bardziej cenne są dwie puszki dobrej mokrej karmy niż 30 niskiej jakości. Lepiej podarować kilogram dobrej suchej karmy niż 20 kg wypełnionej zbożami czy ryżem zamiast mięsem.
Więcej…
 


Strona 9 z 47