schroniskomilanowek.pl

Wieści poadopcyjne :)

Kochani rodzice adopcyjni!

alt

 

Więcej…
 


Walka o życie Turbo

alt

AKTUALIZACJA: 10 WRZEŚNIA 2020 R. TURBO ODSZEDŁ ZA TĘCZOWY MOST...

Choć walczył do końca i choć do ostatniej chwili gotowi byliśmy zrobić dla Niego wszystko, choroba wygrała. Tego dnia stan Turbo pogorszył się diametralnie, mogliśmy już tylko Go pożegnać...

Kochany Piesku, biegaj szczęśliwy po drugiej stronie ...

Więcej…
 

Nabór do wolontariatu w naszym schronisku

5 września – nabór do wolontariatu w milanowskim schronisku – startujemy o godzinie 9.30.

Spotykamy się przy głównej bramie. Na wstępie opowiemy Wam o tym, na co trzeba zwracać uwagę podczas pobytu na terenie schroniska, jak organizujemy spacery poza schronisko, jakimi zasadami bezpieczeństwa się kierujemy. Opowiemy o tym, co robimy, co należy do naszych obowiązków, o tym, jakimi metodami pracujemy z psami. Następnie podzielimy się na grupy i ruszymy do zwykłych sobotnich zadań. Zależy nam, abyście od razu zobaczyli, na czym polega praca w schronisku i jakie stoją przed Wami wyzwania. Byście mogli sprawdzić swoje predyspozycje do pracy ze zwierzętami, współpracy z wolontariuszami, a także predyspozycje do pracy fizycznej, czyli przede wszystkim spacerów z różnymi psami (czasem bardzo silnymi), sprzątaniu psich boksów, grabieniu itp. Ten dzień ma pomóc w podjęciu decyzji o udziale w wolontariacie.

Z doświadczenia wiemy, że nie każdy nadaje się do tej pracy. Tu potrzebne są duże poczucie odpowiedzialności (za zwierzę, za drugiego człowieka, za swoje działania) oraz odporność psychiczna i fizyczna, a zatem prosimy o podjęcie naprawdę przemyślanej decyzji. Zależy nam na osobach aktywnie i regularnie (!) uczestniczących w wolontariacie, minimum 2 soboty w miesiącu (wolontariat odbywa się wyłącznie w soboty!). Przyjmujemy osoby, które ukończyły co najmniej 16 lat (poniżej 18 lat za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 


Strona 7 z 48